SON DAKİKA

Son PiyasaFirma ilanları
Son Piyasa Reklam

IMF Başkanı: Ekonomik veriler tahminlerden  daha kötü 

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, birçok ülkeden gelen son ekonomik verilerin üç hafta önce paylaştıkları kötümser tahminlerden bile daha kötü olduğunu belirtti.

IMF Başkanı: Ekonomik veriler tahminlerden  daha kötü 
Bu haber 10 Mayıs 2020 - 14:39 'de eklendi.

Küresel ekonomik büyüme tahminlerini daha da düşürebilecekleri sinyalini veren Georgieva, Çin ile ABD’yi de ticaret savaşını yeniden alevlendirmemeleri konusunda uyardı.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalima Georgieva, üç hafta önce yayımladıkları ve küresel ekonomide salgın kaynaklı olarak yüzde 3 küçülme öngördükleri küresel ekonomik görünüm raporundaki tahminleri daha da düşürme sinyali verdi.

Reuters’ın haberine göre, Georgieva, ABD ile Çin’i de salgın sonrası toparlanmayı zayıflatacak bir ticaret savaşını yeniden alevlendirmeme konusunda uyardı.

EKONOMİK SON VERİLER  TAHMİNLERİMİZDEN KÖTÜ

Avrupa Üniversite Enstitüsü tarafından düzenlenen bir etkinlikte konuşan Georgieva, birçok ülke için gelen son verilerin, IMF’nin zaten kötümser olan tahminlerinin altında olduğuna işaret etti.

“Hızlı bir tıbbi çözümün olmadığı durumda bazı ekonomiler için maalesef daha olumsuz senaryoların gerçekleşebileceğini” belirten IMF Başkanı, virüsün ne şekilde davranacağı bilinemediği için tahmin yapmanın zorlaştığına işaret etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
UA-87558301-1